Κυριακή 29 Ιουλίου 2012

Ήττα για την ομάδα πόλο, 8-6 από την Κροατία στην πρεμιέρα

Το τέταρτο 8λεπτο ήταν το καθοριστικό για την εθνική ομάδα πόλο που έχασε με 8-6 από την Κροατία στον πρώτο αγώνα. Αν και η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά, προηγήθηκε 2-1 στο πρώτο 8λεπτο, στη συνέχεια οι Κροάτες κατάφεραν να φέρουν τον αγώνα στα ίσα (1-2 δεύτερο 8λεπτο) και να έχουμε ένα εξαιρετικό τρίτο 8λεπτο (2-2).
Το σκορ λοιπόν ήταν 5-5 μέχρι μετά τις πρώτες τρεις περιόδους. Όλα λοιπόν κρίθηκαν το τελευταίο 8λεπτό όπου η Εθνική δέχθηκε τρία γκολ χωρίς να μπορεί να αντιδράσει. Ο αγώνας λοιπόν είχε κριθεί όταν ο Φουντούλης 53 δεύτερα πριν από τη λήξη του αγώνα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό τους τέρμα και το 6ο της Ελλάδας, με τους Κροάτες να έχουν ήδη 8 τέρματα. Δύο γκολ εκτός από τον Φουντούλη σημείωσε για την Ελληνική ομάδα και ο Μουρίκης, ενώ από ένα πέτυχαν οι Δελάκας και Μίραλης.
Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Ιταλία αντιμετωπίζει την Αυστραλία σε λίγα λεπτά.