Κυριακή 29 Ιουλίου 2012

Έχασε μεγάλη ευκαιρία ο Γρηγοριάδης, η Δούκα 42η στη σκοποβολή

Για 16 εκατοστά του δευτερολέπτου έμεινε εκτός ημιτελικού στα 100μ. ύπτιο ο Άρρης Γρηγοριάδης. Ο πρωταθλητής της κολύμβησης με ρεκόρ 53.86, σημείωσε 54.52, επίδοση που είναι μακριά από τα μέτρα τους και αποκλείστηκε τερματίζοντας 6ος στην 5η σειρά.
Ο Γρηγοριάδης πήρε την 17η θέση στη γενική κατάταξη, στον μιτελικό προκρίθηκαν οι 16 πρώτοι, ανάμεσα σε 43 αθλητές. Για την ιστορία θα πρέπει να σας πούμε ότι με την επίδοδη που έχει, το 53.86, θα ήταν στην πρώτη 8άδα των χρόνων. Δηλαδή μπορούσε εύκολα να περάσει στον ημιτελικό και στον τελικό.
Στην σκοποβολή στο αεροβόλο πιστόλι από τα 10μ., η Αθηνά Δούκα με 369 επιτυχίες ήταν στην 42η θέση σε 49 αθλήτριες. Η Αθηνά στον αγώνα πέτυχε 9 δεκάρια ήταν αρκετό για να περάσει στον τελικό.